Lužické hory
Česky Deutsch English Francais

Galerie Lužických hor

Na stránkách Galerie 793 Vám nabízíme malý pohled do prostředí současné umělecké tvorby. Chceme zde poskytnout prostor nadaným studentům výtvarných škol, ale i ostatním lidem, kteří mají nějaký vztah k našemu kraji, a jejichž tvorba nás zaujala.
Máte-li zájem o vystavování v této galerii, kontaktujte nás.


 

Přehled výstav

Skleněné objekty
VýstavaKamila   V e s e l á - designérka sklárny v Chlumu u Třeboně.
Úspěšná absolventka šenovské sklářské školy a sklářského ateliéru při Institutu výtvarné kultury v Ústí nad Labem Vám představuje své nejzajímavější práce - především autorské sklo a porcelán ze školních let i ze současnosti. Spatřit zde můžete jak praktické návrhy pro užitkové sklo a porcelán, tak tvorbu volnou a samostatné skleněné objekty. Některé z prací byly oceněny i v různých soutěžích. Výstava je doplněná i o několik původních návrhů a skic.


Komunikace
VýstavaD.J. - 023
Exkluzivní výpověď humanoida, vyslance na naší planetě, jehož úkolem je připravit naší společnost na nadcházející kontakt s entitami z paralelní dimenze. Není se čeho obávat, jak tvrdí vyslanec D.J., oni to s námi prý myslí dobře. On sám je mezi námi již několik let, nejprve působil v SUPŠS v Kamenickém Šenově a nyní dokončuje svou misi na katedře výtvarné výchovy UJEP v Ústí nad Labem.


VýstavaKrajina očima jednooké zrcadlovky
Karel   A b s o l o n
Autor, původem ze středočeských Čerčan, si natrvalo zamiloval krajinu v okolí své chalupy na Cvikovsku. Jako amatérský fotograf nevynechal snad žádný pěkný den, aby se nevypravil objevovat její kouzlo a rozmanitost, ať už pěšky, na kole nebo na lyžích. Postupně tak vytvořil jedinečný soubor černobílých fotografií, zachycujících krajinu Českolipska a Lužických hor v proměnách několika desetiletí. Pojďme se tedy podívat na naši krajinu "okem" jednooké zrcadlovky Karla Absolona.

Na začátek návrat na začátek stránky

 

Kontakt

Máte-li zájem o vystavování na stránkách galerie, pošlete nám prosím kontaktní dopis - nejlépe e-mail, s uvedením popisu Vaší tvorby a několika základními informacemi o Vaší osobě. Současně prosím zašlete také ukázku z Vaší tvorby (fotografii nebo elektronický obrázek) a sdělte Vaši představu o podobě internetové výstavy.
Vedle autorských výstav jednotlivců je možné uspořádat i výstavu skupinovou, případně vystavit práce určité instituce (např. školy). Uvítáme také návrhy z Vaší strany, proto máte-li nějaký zajímavý nápad nebo projekt, který by byl na internetu realizovatelný, napište nám.

Kontakt na správce výstavy: galerie-lh@seznam.cz.

 


Stránky Lužických hor jsou umístěny na adrese: http://www.luzicke-hory.cz
Copyright (c) Jiří Kühn, 1997-2016.