Akce pro veřejnost

Kalendář akcí Správy CHKO Lužické hory

Program akcí na rok 2020 si můžete stáhnout také ve formátu PDF (73kB).

14.-17.4.2020 - Clean Up the World! (Ukliďme svět!)
  Místo konání - lokality v CHKO LH, dle zájmu účastníků.
Akce se koná v rámci Dne Země. Mezinárodní kampaň, během níž organizují skupiny dobrovolníků na celém světě likvidaci černých skládek a úklid svého okolí, parků, cest, břehů řek a potoků, chráněných území.
 
15.-16.5.2020 - Vítání ptačího zpěvu - akce se neuskuteční z důvodu pandemie koronaviru
 

Dvoudenní akce v Křižanech (horní část obce).
Celosvětová akce zaměřená na poznávání ptačího zpěvu za rozbřesku, spojená s odchytem a ukázkou ptáků, povídáním o jejich životě a hrami pro děti, účastníci mohou přespat ve svých stanech.

Zdůvodnění od České společnosti ornitologické:
Milí přátelé,
předně bych ráda poděkovala vám všem, kteří jste i v této nejisté době plánovali Vítání. Z jednání vlády vzešla informace, která nás nepotěšila, ale kterou jsme asi všichni čekali – hromadné akce s odstupňovaným počtem účastníků budou povoleny nejdříve od 8. června a to v max. počtu 50 lidí. Předpokládám, že pokud se termín bude sunout, tak směrem k létu, ne naopak. Nezbývá nám tedy než Vítání pro letošek zrušit a nedržet dál v nejistotě návštěvníky ani nás, organizátory.
Pokud se akce povolí dle plánu, bude to pro nás polovina června. A to už není čas Vítání, ale večerních vycházek za synantropními ptáky, které už 3 roky probíhají na přelomu června a července. Letos budeme tyto vycházky označovat vycházkami za ptačími sousedy, aby do nich bylo možné zahrnout i akce, které byste případně chtěli přesouvat z termínu Vítání. Na nahlašování těchto akcí je ještě čas, počátkem května se ozvu a bude viset výzva na webu. U přesouvaných akcí mi bude stačit nový termín, pokud ostatní zůstane platné. Zatím se můžete rozmyslet, jestli budete chtít akci přesouvat nebo to necháte až na příští rok.
Moc děkuji za spolupráci a doufám, že další série vycházek už bude moct proběhnout bez komplikací, i když asi s omezeným počtem osob.
Přeji krásný den a srdečně zdravím,
Gábina Dobruská

 
19.5.2020 - Den pro ekologii - soutěž dětí v Horní Světlé nelze uspořádat z důvodu pandemie koronaviru
  Místo konání - Myslivny - Horní Světlá (u horního parkoviště).
Osmnáctý ročník „Dne pro ekologii“ je koncipován jako prožitková vědomostní a soutěžní akce pro vybrané tříčlenné školní kolektivy studentů základních škol a víceletých gymnázií.
 
13.6.2020 - Slavnosti lužickohorských luk - akce se neuskuteční z důvodu pandemie koronaviru
  Místo konání – Myslivny - Horní Světlá (u horního parkoviště).
Podrobný program bude zveřejněn později.
 
??? 2020 - Vycházka do Lužických hor - datum a čas upřesníme dle počasí
  Návštěva Domu přírodního parku Žitavské hory ve Waltersdorfu, příroda a historie sousedního území.
Sraz na horním parkovišti Myslivny – Horní Světlá, poté cesta cca 2 km pěšky, nutný cestovní doklad, nebo OP, eura na vstup.
 
4.9.2020 - Evropská noc pro netopýry
  Místo konání - přehrada Naděje.
Pro ty, co se v noci v lese nebojí... jedinečná šance setkat se s živými netopýry! Ukázka metod výzkumu netopýrů, přednáška s promítáním, seznámení se s důvody a způsoby ochrany netopýrů a možnost zakoupení tematických propagačních materiálů.
 
28.11.2020 - Lužické ozvěny Ekofilmu
  Místo konání – Společenské centrum (bývalé kino), Zdislavy z Lemberka 328, Jablonné v Podještědí
Patnáctý ročník promítání filmů s ekologickou tematikou.
Opět se můžete těšit na několik zajímavých amatérských i profesionálních filmů o přírodě a ekologii, čajovnu, přednášku a mnohé další.

 
Místo, čas konání a další podrobnosti týkající se jednotlivých akcí budou upřesněny ve čtvrtletních kalendářích akcí v budově Správy CHKO Lužické hory (SCHKO Lužické hory, Školní 12, 471 25 Jablonné v Podještědí), tel.: 951 424 703, 723 249 624, nebo na internetových stránkách www.luzicke-hory.cz.

 


Správa CHKO Lužické hory Informace, uvedené na této stránce jsou od Správy CHKO Lužické hory,
Školní 12, 471 25 Jablonné v Podještědí
telefony   e-mail: luzhory@nature.cz